CELOROČNÍ KURZ POVĚDOMÍ je vstupní branou do studia ájurvédy na AUP. V tomto kurzu má člověk možnost seznámit se s Ájurvédou, s pradávným komplexním věděním o životě, které pochází z Indie a které bylo zapsáno v rámci starodávných Védských spisů.

Ájurvéda má komplexní přístup k funkcím lidského života. Se vznikem života souvisí i neviditelná část života a neviditelné prvky, které zapadají do dnešní moderní spirituality a psychologie. Proměna a přeměna těchto duchovních a psychospirituálních faktorů do hmotných prvků, které se pak následně vyvinou do čisté vnímatelné hodnoty v lidském těle, je komplexní řetězec, který bere ájurvéda v úvahu.

Kurz POVĚDOMÍ je pro širokou veřejnost začínající s ájurvédou a nejsou zde nutné žádné přijímací zkoušky.  Jde o úvodní kurz ájurvédy, který si klade za cíl přivést studenty k pochopení filozofie života podle filozofických systému Sánkhja a Védanta

Kurz Povědomí je základním předpokladem ke studiu dalších kurzů ájurvédy, které se vyučují na Ájurvédské Univerzitě Praha.

MÍSTO KONÁNÍ:  KUTI, Bártlova 47/27, Praha – Horní Počernice

TERMÍN: 1.víkend (sobota – neděle) v měsíci (v období září-prosinec 2024 a březen-červen 2025)

V lednu a únoru kurzy nejsou, pro studenty AUP jsou to zimní prázdniny během kterých mohou absolvovat zimní kurzy (nadstavby ke studiu)

STRUKTURA KURZU:

  • sobota – základní faktory a transformace psychospirituálních faktorů do hmotných faktorů (puruš, prakrti, manó vritti, manó guny, dravja guny, mahábhúty, dóši)
  • neděle – seznámení s ájurjógou a ájurvédskou kuchyní. Praktická část kurzu, která se zabývá cvičením ájurjógy a pránájámy a vařením dle principů ájurvédy.

Někteří lidé mohou mít pocit, že absolvovali ájurvédské kurzy někde jinde ve světě a nepotřebují tento kurz pro kompletní vzdělávání ájurvédy. V tomto případě doporučujeme zjistit své znalosti o povědomí pomocí následujícího testu:  T E S T

KURZOVNÉ:

  • Při platbě do 30. června 2024 je cena: 18.000,-Kč.
  • Při platbě do 31. srpna 2024 je cena: 20.000,-Kč.

Strava a ubytování se hradí zvlášť.

STRAVA : Vegetariánské stravování (obědy 150,- Kč,  snídaně 75,-Kč a večeře 75,- Kč)
UBYTOVÁNÍ:  Na matraci ve vlastním spacáku za 150Kč/osoba/noc.

Minimální počet účastníků je 6 lidí.

Organizátor může z důvodu nenaplnění kurzu ale také z důvodu vyšší moci úřední kurz zrušit.

KONTAKT: tel.  608565269 nebo email info@ajur.cz – Marci Rajpoot, manželka Dr. Govindží Rajpoota, PhD.

REGISTRACE – pro registraci využijte formulář níže:

Zájemce o ubytování prosíme, aby toto napsali do zprávy v rámci přihlášky.

—————————————————————————————————–
Platba: Banka RB

Jméno účtu: Ájurvédská Univerzita Praha,

Číslo účtu: 1081017/5500,

Variabilní symbol: Vaše telefonní číslo

IBAN: CZ6355000000000001081017

SWIFT: RZBCCZPP*